Тикет на денот е-Спорт (23.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По кратката пауза, повторно ви го нудиме најдоброто од светот на е-Спортот. Во денешниот тикет ќе ги следиме дуелите од IEM Sydney 2023 Europe Closed Qualifier, каде што ќе настапат врвни тимови како Apeks, BB Team, OG, NiP, 1Win и 9ine.

BB Team – OG – 1 @ 2.25 во Bet365

Екипата на BB Team предводена од Zorte, KaiRON- и s1ren запиша три победи по ред во изминатата недела, и тоа против Team Space, Jano и Nexus Gaming. Тоа е само уште еден доказ дека екипата се наоѓа во извонредна форма и ќе биде наш фаворит во мечот против OG. Иако OG не е во ниту еден случај за потценување, затоа што niko, flameZ, Neofrag и останатите многу пати знаеле да нè фасцинираат со нивните настапи. Дербито на денот очекуваме да заврши со победа на BB Team и затоа ви предлагаме 1 со квота 2.25 во Bet365.

Ninjas in Pyjamas – 1Win – 2 @ 2.10 во 22Bet

Самодовербата во составот на NiP е разнишана по двата порази од Astralis и Faze Clan, а треба да истакнеме и дека Rez, k0nfig и останатите не воодушевија ниту против Imperial Esports (2-1). За разлика од нив, екипата од Финска, 1Win делува дека е незапирлива бидејќи запиша седум победи по ред. Нивни „жртви“ беа Alternate aTTax, Monte, Looking4Org, Rubik, Zen, Anonymo Esports и Eternal Fire. Наш предлог е 2 со коефициент 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*