Тикет на денот (среда, 23.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

И денешната понуда е слична на вчерашната. Се играат квалификациите за ЛШ, но имаме и натпревари од пониските европски лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Макаби Хаифа – Јанг Бојс – 1 @ 2.45 во Mozzart

До плеј оф за пласман во групната фаза на ЛП, првакот на Израел мораше да елиминира три ривали, додека Швајцарците се приклучуваат дури сега. Можеби изгледа чудно со оглед на тоа што Макаби во минатата година играше групна фаза од ова елитно натпреварување, а Јанг Бојс не беше дел од Европа. Макаби играше против Хамрун, Шериф и Слован Братислава. Од тие шест натпревари добија пет и тоа е учинок кој не е за потценување. Јанг Бојс започна неочекувано слабо во домашното првенство. После четири натпревари немаат пораз, но два пати останаа без победа и го заземаат во моментов третото место на табелата. Овде ние очекуваме да победат домаќините и типуваме 1 со квота 2.45 во Mozzart.

Брага – Панатенаикос – 1&2+ @ 2.20 во 22Bet

Мора да признаеме дека Брага се прошета до плеј оф, а Панатенаикос со многу среќа успеа да стигне до ова коло, особено после натпреварот со Марсеј. Грчкиот вицешампион беше на прагот на елиминација, но сепак успеаа преку пеналите да ги елиминираат Французите. Брага во првиот натпревар го реши прашањето и обезбеди пролаз понатаму на натпреварот против Бачка Топола. Домаќините се доста сериозен тим и сметаме дека заслужуваат да победат на овој натпревар. Наш предлог е 1&2+ со квота 2.20 во 22Bet.

Сарбрикен – Ферл – 1&2+ @ 1.92 во Bet365

За крај еве еден натпревар од германската трета лига каде што Сарбрикен ќе го дочека Ферл. Во претходната сезона, Сарбрикен беше во конкуренција за пласман во Цвајт до самиот крај, но за жал не успеа да замине во повисок ранг. На крајот беа 5-ти и им недостигаше еден бод за да одат во бараж. Ферл се уште нема бодови во домашното првенство и тоа може да го категоризираме како катастрофален почеток. Ние овде предност даваме на Сарбрикен и типуваме 1&2+ со квота 1.92 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.35

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*