Ла Лига 2-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

Веќе една рунда се изигра во шпанската Ла Лига, па сега започнува второто коло. Ќе имаме доста интересни натпревари, а веруваме и дека ќе има големи изненадувања како во премиерната рунда. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Мајорка – Виљареал – ГГ

Мајорка успеа да земе еден бод на тешкото гостување против Лас Палмас. Иако во поголемиот дел од натпреварот имаа негатива од 0-1, сепак во 70-та минута постигнаа изедначувачки погодок и останаа непоразени. Виљареал пак беа фаворити на првиот натпревар против Бетис, но жал претрпеа пораз и сега се наоѓаат на втората половина од табелата. Наш предлог за овој натпревар е ГГ со квота 1.97 во Mozzart.

Валенсија – Лас Палмас – 1

Ако денот се познава по утрото, тогаш ова ќе биде фантастична сезона. Имено, тимот од Местаља успеа да ги земе првите три бода во новата сезона и тоа против Севиља, тимот кој игра фантастично во последно време. Лас Палмас пак е без посебни амбиции за новата сезона и нив ги интересира само навремен опстанок за кој сметаме дека ќе треба да се помачат за да го обезбедат.  Ние овде типуваме 1 со квота 1.82 во Bet365.

Реал Сосиедад – Селта Виго – 1

Сосиедад исто така киксна во првото коло. Тие ја имаа улогата на фаворити на натпреварот против Жирона, но за жал тој дуел заврши без победник со резултат 1-1, па може да кажеме дека ова не е добар почеток за Сосиедад. Сега на Аноет патува екипата од Виго која има една и единствена цел, а тоа е да бидат и следната сезона во Ла Лига. Сепак ние предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.80 во 22Bet.

Алмериа – Реал Мадрид – 2

Алмериа во моментов е на претпоследната позиција бидејќи со резултат 2-0 беа поразени од Рајо Валекано во првото коло, а ништо подобро не ги очекува ниту сега, бидејќи за противник го имаат тимот на Реал Мадрид. Кралевите се со огромни амбиции и сакаат титула во домашното првенство, но конкуренцијата е огромна, па големо е прашањето дали ќе успеат во тоа. Типуваме 2 со квота 1.40 во 20Bet.

Осасуна – Билбао – 0-2

Овие две екипи многу често знаат да изиграат непредвидливо. Домаќините овој натпревар го дочекуваат со одлично расположение бидејќи запишаа победа во првиот натпревар против Селта, додека гостите доживеаа пораз од Реал Мадрид. Како и да е, овде ние сметаме дека ќе гледаме натпревар без многу погодоци, па затоа и се одлучивме да типуваме 0-2 гола со квота 1.65 во Mozzart.

Жирона – Хетафе – ГГ

Првиот неделен термин од Ла Лига е резервиран за дуел на две екипи кои зедоа тежок бод во првата рунда. Жирона ремизираше против Реал Сосеидад, додека Хетафе успеаа да останат непоразени од Барселона. И двете екипи се со слични амбиции, поточно сакаат само навремен опстанок и ништо повеќе. Овде типуваме најмалку по еден гол на двете страни со квота 2.20 во Bet365.

Барселона – Кадиз – 1

Барса го направи првиот кикс за оваа сезона и во првото коло ремизираше против Хетафе. Со тоа најавија дека ова ќе биде уште една тешка сезона особено за нив бидејќи имаат амбиции за титула. За противник го имаат Кадиз, тимот кој не се надева буквално на ништо, па победата за Каталонците е извесна. Типуваме 1 со квота 1.20 во 22Bet.

Бетис – Атлетико Мадрид – Х2

Бетис изигра фантастично на натпреварот против Виљареал и зеде три бода, па веруваме дека тоа е најава за одлична сезона на овој тим. За противник го имаат Атлетико Мадрид кој веќе две години наназад се мачи за да освои титула, а годинава првата и основна цел им е тоа. Очекуваме да останат непоразени на овој дуел и типуваме Х2 со квота 1.30 во 20Bet.

Алавес – Севиља – 2

Алавес оваа година се врати во Ла Лига. Во минатата сезона беа дел од Сегунда и успеаа преку плеј оф да стигнат до елитата така што го победија тимот на Леванте и веруваме дека ќе сакаат да се задржат тука повеќе од една сезона. Севиља пак го запиша првиот пораз во Ла Лига од Валенсија, а во рамктие на Супер купот кој се играше во средата, исто така беа поразени на пенали. Наш предлог тип за овој натпревар е 2 со квота 2.38 во Mozzart.

Гранада – Рајо Валекано – 0-2

Гранада во првото коло се сретнаа со Атлетико Мадрид и очекувано беа поразени со резултат 1-3, па сега се наоѓаат на втората половина од табелата. Гостите пак запишаа триумф на гостински терен против Алмериа со резултат 2-0 и веруваме дека ова ќе биде уште една одлична сезона за Рајо Валекано. Наш предлог на овој натпревар е 0-2 гола со квота 1.62 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*