Бундеслига 1-во коло: Најава, анализа и предлог типови

Се уште не сме се опоравиле од шокантниот крај на претходната сезона, а веќе започнува новата Бундеслига. Баерн ја одбрани титулата со гол во 90-та минута, а Дортмунд не успеа да го победи Мајнц на домашен терен. Дефинитивно овде не очекува уште една интересна сезона во Германија.

Вердер – Баерн – ГГ3+

Во премиерниот натпревар од Бундеслигата се сретнуваат екипите на Вердер и Баерн. Вердер за среќа успеа да обезбеди опстанок во минатата сезона и со тоа ја исполни својата примарна цел, бидејќи нивните амбиции беа насочени само кон тоа да останат и следната сезона во германската елита. Баерн Минхен пак ја одбрани титулата во минатата сезона, а на првиот официјален натпревар за ова издание се сретна со Лајпциг во рамките на германскиот Супер куп и доживеа тежок пораз. Овие две екипи играат доста отворено и ефикасно, па веруваме дека головите нема да изостанат. Типуваме ГГ3+ со квота 1.80 во Mozzart.

Аугсбург – Менхенгладбах – 2

Аугсбург на овој натпревар влегува со доста лошо расположение. Тоа се должи благодарение на поразот кој го остварија во ДФБ Покал купот во Германија и беа поразени со резултат 2-0 од тимот на Унтерахинг. Исто така и Менхенгладбах изигра еден дуел во купот, но беа убедливи и победија со резултат 7-0. Овде веруваме дека ќе успеат да ги земат првите три победа, па затоа решивме да типуваме 2 со квота 2.50 во Bet365.

Леверкузен – Лајпциг – 2

Во минатата сезона екипата на Фармацевтите ја обезбеди 6-та позиција и на тој начин успеаа да изборат пласман за Лига Европа. Како што стојат работите за годинава тие ги имаат истите амбиции, но големо е прашањето дали ќе успеат во тоа. Лајпциг го крена првиот пехар, а тоа беше во германскиот Супер куп каде што успеа да го победи тимот на Баерн Минхен. Веруваме дека кога можеше на тој дуел да „падне“ Баерн, може и Леверкузен. Наш предлог е 2 со квота 2.70 во 22Bet.

Хофенхајм – Фрајбург – ГГ3+

Овие две екипи пред само неколку дена ги остварија своите први победи во рамките на германскиот куп. Хофенхајм славеше во Северна Германија кај Либек со убедлив резултат од 4-1, додека Фрајбург испадна подобар од Оберахерн. И двата тима за оваа година имаат големи очекувања и делуваат комплетно спремни за новата сезона. Ние типуваме ГГ3+ со квота 1.92 во 20Bet.

Штутгарт – Бохум – 0-2

Штутгарт имаше сезона за заборавање. Тие на крајот ја обезбедија 16-та позиција и мораше да играат во плеј оф со тим од втората германска лига, во овој случај Хамбургер. Во тој двомеч се докажаа како поквалтиетни и победија со вкупен резултат од 1-6, па на тој начин останаа во Бундеслигата. Бохум пак обезбеди опстанок во последното коло каде што го победија тимот на Леверкузен. Сепак овде ние веруваме дека ќе гледаме натпревар без многу погодоци и типуваме 0-2 гола со квота 2.30 во Mozzart.

Волфсбург – Хајденхејм – 1

Волфсбург беа убедливи во германскиот куп против тимот на Макаби Берлин и запишаа висока победа од 6-0, па тоа веруваме дека добар знак пред самиот почеток на новата сезона во Германија. Хајденхејм оваа сезона се префрли во Бундеслигата бидејќи во Цвајт го освоија првото место и веруваме дека нивната цел е да се задржат што повеќе од една сезона во елитата. Волфсбург е фаворит и очекуваме да победат без поголеми проблеми. Типуваме 1 со квота 1.63 во Bet365.

Дортмунд – Келн – 1&2+

Саботата во Бундеслигата завршува со натпревар помеѓу два соседи. Се сретнуваат тимовите на Дортмунд и Келн. Дортмунд на драматичен начин ја изгуби титулата во минатата сезона, па сега веруваме дека ќе дадат се од себе за да ја оправдаат таа грешка. Келн како и обично е без посебни амбиции, поточно тие сакаат навремен опстанок и ништо повеќе. Наш предлог тип е 1&2+ со квота 1.59 во 22Bet.

Унион Берлин – Мајнц – 1

Унион Берлин мора да признаеме дека беше вистинска сензација во минатата сезона. Тие завршија на 4-та позиција на табелата и обезбедија пласман во најелитното фудбалско натпреварување Лига на шампиони. Мајнц пак заврши на средината на табелата и доколку не им се случеше лошата серија во последните натпревари и тие можеби ќе се замешаа во борбата за Европа. Како и да е, наш предлог тип е 1 со квота 1.97 во 20Bet.

Ајнтрахт Франкфурт – Дармштад – 1&2+

Екипата на Ајнтрахт за малку не успеа да стигне до Лига Европа, па оваа година ќе мора да се задоволат со конференциската лига. Заврпија на 7-та позиција со ист број бодови како и Баер Леверкузен, но искрено направија неколку неочекувани киксови. Дармштад после 6 години повторно се враќа во Бундеслига, но од куп натпреварот каде што беа поразени од Хомбург забележавме дека се уште не се спремни за елитата. Наш предлог тип е 1&2+ со квота 1.73 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*