Тикет на денот (сабота, 19.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Овој викенд имаме комплетна понуда. Започнаа сите топ лиги, па пред нас се доста интересни и возбудливи денови. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ливерпул – Бормут – 1/1 @ 1.73 во Mozzart

Ливерпул ја започна сезоната со дерби натпревар. Се сретнаа со Челзи во првото коло и тој натпревар заврши без победник, поточно со резултат 1-1. Домаќините влегуваат комплетно спремни во новата сезона и со огромни амбиции, но не треба да се заборави дека конкуренцијата е огромна. Гостите пак  обезбедија навремен опстанок и во последните кола се опуштија па забележаа доста катстрофални резултати, но сега очекуваме дека ќе влезат како поискусни во новата сезона. Ливерпул е апсолутен фаворит и веруваме во лесна победа за нив. Типуваме 1/1 со квота 1.73 во Mozzart.

Тулус – ПСЖ – 2 @ 1.67 во 22Bet

Тулус успеа да ги земе првите три бода во новата сезона. Минатиот викенд имаа тешко гостување кај Нант, но со гол во 90-та минута успеаа да триумфираат, па сега се наоѓаат на горниот дел на табелата. ПСЖ пак на големо изненадување остварија реми против Лориент и ако денот по утрото се познава, тогаш за Парижаните ова ќе биде доста тешка сезона. Како и да е, веруваме дека ќе дадат се од себе за да го поправат впечатокот и дека ќе победат без поголеми проблеми. Ние типуваме 2 со квота 1.67 во 22Bet.

Реал Сосиедад – Селта Виго – 1 @ 1.73 во 20Bet

Претходниот викенд започна и Ла Лига, а во првиот дуел Реал Сосиедад се сретна со Жирона и беа огромни фаворити на тој дуел. За жал таа улога не успеаа да ја оправдаат и запишаа реми со резултат 1-1. Селта пак беа поразени од Осасуна, а ако продолжат со вакви катастрофални игри, дефинитивно нивниот опстанок нема да биде сигурен. Реал Сосиедад е повторно фаворит на овој дуел и се освен победа за нив би било изненадување на овој натпревар. Ние типуваме 1 со квота 1.73 во 20Bet.

Дортмунд – Келн – 1 @ 1.40 во Bet365

Во првото коло во последниот саботен термин за Бундеслига се сретнуваат соседите Дортмунд и Келн. Дортмунд повторно во новата сезона влегува со огромни амбиции, а тоа значи дека целта им е насочена кон титулата во Германија иако се свесни дека тоа нема да биде лесна задача. Келн мора да кажеме дека во минатата сезона остави добар впечаток. И покрај тоа што не успеаа да се изборат за пласман во Европа, барем опстанокот не го загрозија и го обезбедија навреме. Очекуваме победа за Милионерите, а коефициентот за 1 во Bet365 изнесува 1.40.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*