Натпревар со драстичен пад на коефициентот (16.08.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес од 19:00 во рамките на германската Регионал лига Нордост се сретнуваат екипите на Ханза Росток II и Енерџи Котбус.

Домаќините во првите две кола остварија една победа и еден пораз, па на салдото имаат вкупно три бода, додека Енерџи Котбус има само еден бод, а нивниот учинок е 1 реми и 1 пораз.

Ханза Росток II – Енерџи Котбус – 2 @ 1.92 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Енерџи Котбус беше 2.22, а во моментов бележи пад од скоро 14% и се плаќа со квота 1.92 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*