Натпревар со традиција (16.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на исландската Лига 1 се сретнуваат екипите на Гриндавик и Леикнир.

Гриндавик е на 8-та позиција со вкупно 19 бода и учинок од 5 победи, 4 реми и 7 порази.

Леикнир е на 4-то место со вкупно 26 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 2 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнува по најмалку еден погодок на двете страни, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.45 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*