Тикет на денот е-Спорт (15.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Турнирот CCT North Europe Series #7 само што почна и веќе донесе неколку изненадувања во првото коло, кое треба да биде комплетирано денеска. Два од трите меча закажани за денеска може да ги најдете во продолжение на нашиот тикет од е-Спортот.

Eyeballers – Los Kogutos – 1 @ 1.72 во Bet365

Los Kogutos доаѓа на турнирот со очајни резултати, откако во два дена запиша три порази, и тоа од OG, PGE Turow Zgorzelec и Espionage, а нивен противник ќе биде Eyeballers кој воодушеви со настапите против Aurora и Team Sampi вчера и завчера. Иако не мора ништо да значи, сепак статистички податок кој треба да го истакнеме е нивниот меѓусебен дуел кој им припадна на Eyeballers со 2-1. Ние предлагаме 1 со квота 1.72 во Bet365.

Preasy – BB Team – 2 @ 1.25 во 22Bet

BB Team е фаворит на оваа средба по трите победи против Dynamo Eclot, Team 500 и Into The Breach, додека против себе го има Preasy Esports, кој ќе биде незгоден ривал. Освен поразите од Arcred и Team Space, тој славеше против Squade, Aurora Young Blood и Let us Cook. Се очекува возбудлив меч, а победникот дефинитивно ќе има отворен пат кон нокаут-фазата на турнирот. Наш предлог е 2 со коефициент 1.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*