Тикет на денот е-Спорт (14.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ќе следиме два натпревари од CCT Central Europe Series #7, каде што почнуваат осминафиналните дуели.

Sprout – Espionage – 2 @ 2.25 во Bet365

Espionage е нашиот фаворит во мечот против Sprout, а причина за тоа се шест победи на последните шест меча во сите конкуренции. Sprout на претходните пет дуели загуби дури три пати и тоа не е охрабрувачки факт пред осминафиналната пресметка. Ова воедно ќе биде и прв меѓусебен натпревар на екипите, а наш предлог е 2 со квота 2.25 во Bet365.

Eternal Fire – Sinners – 1 @ 1.40 во 22Bet

Ова ќе биде одличен меч за љубителите на CS:GO бидејќи ќе се соочат две квалитетни екипи, кои досега многу пати го покажаа својот квалитет. Eternal Fire води во меѓусебни средби со 4-1 против Sinners, a и во овој дуел влегува како фаворит. Eternal Fire доаѓа во осминафиналето со директна покана, додека Sinners во групната фаза оствари три победи на три меча. Ние очекуваме дуел со пресврти и жестоки битки, а притоа предлагаме 1 со коефициент 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*