Тикет на денот (понеделник, 14.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Воопшто не е лоша понудата за денес, но тоа не е изненадување бидејќи започна фудбалската сезона. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Виборг – Хвидоур – 1&2+ @ 1.79 во Mozzart

Домаќините се многу поискусни во елитата и претходната сезона без Европа останаа дури во баражот против Митиланд. Треба да се каже дека Виборг беше кандидат и за титула, но имаше и одличен финиш и го препушти третото место на Орхус. Во новата сезона започнаа со убедлив пораз во Фарум од Нордсјеланд, но покасно се докажа дека тоа не може да се категоризира како кикс. Вицешампионот игра одлично и руши се пред себе со голем број постигнати голови. Гостите пак се уште немаат победа. Нив опстанокот им е единствена цел, но за да го остварат ќе мора да почнат да собираат бодови. Наш предлог за овој натпревар 1&2+ со квота 1.79 во Mozzart.

Оснабрик – Келн – 2&2+ @ 2.04 во 22Bet

Во германскиот ДФБ куп изненадувањата се правило, а не исклучок. Често се случува фаворитите да кикснат на стартот и тоа против тимови од ниски лиги. Келн нема да го потцени Оснабрик, тимот кој од оваа сезона повторно игра во Цвајт и тоа после оној драматичен финиш од третата лига. Предност на домаќинот е тоа што веќе изиграа два натпревари во првенството и тоа против појаки ривали, а искрено нив Цвајт им е поважно натпреварување отколку ДФБ купот. Овде очекуваме гостите да победат и типуваме 2&2+ со квота 2.04 во 22Bet.

Мјелби – Малме – 2 @ 1.75 во Bet365

После неколку шокови, Малме со две врзани победи се врати во трката за титула. Овој тим во претходната деценија беше шампион на Шведска дури шест пати. Најголем ривал за оваа сезона ќе биде Елфсборг кој е во предност бидејќи нема европски обврски. Малме заостанува зад овој тим само еден бод пред ова коло, а поразот на Елфсборг од Хакен сигурно ги израдува фановите на Малме. Мјелби игра одлично оваа сезона, но нема притисок за освојување на бодови. Тоа се покажа како благотворно, па можат да се спротистават и на Малме. Ние овде типуваме 2 со квота 1.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*