Тикет на денот (недела, 13.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Недела каква што доликува. Овде имаме збогатена понуда, а ни недостига уште елитата од Италијанците и Германците за да биде комплетно. Ова е нашиот предлог тикет на денот.

Хетафе – Барселона – 2 @ 1.53 во Mozzart

Првиот натпревар за денешниот тикет ни доаѓа од Шпанија каде што во предградието на Мадрид ќе се сретнат екипите на Хетафе и Барселона. Домаќините во минатата сезона не блескаа и опстанок обезбедија во последните натпревари, па слободно може да констатираме дека тоа за нив беше катастрофална сезона. Барса пак со 10 бода предност во однос на второпласираниот Реал Мадрид стана новиот шампион во Шпанија, а годинава амбициите не им се ништо помали. Овде веруваме дека Каталонците ќе доминираат и типуваме 2 со квота 1.53 во Mozzart.

Вестерло – Гент – 2 @ 2.00 во 22Bet

После две изиграни кола, екипата на Вестерло успеа да собере само еден бод и тоа од првото коло каде што ремизираа против Еупен со резултат 2-2, а веднаш потоа запиша пораз од екипата на Клуб Бриж, па сосема заслужено се наоѓаат на вториот дел на табелата. Гент од друга страна има 100% позитивен учинок и запиша две победи во првите две кола, а со тоа докажа дека амбициите за оваа година им се огромни. Овде веруваме дека гостите ќе се обидат на секој можен начин да ја продолжат победничката серија, па затоа решивме да типуваме 2 со квота 2.00 во 22Bet.

Валеренга – Хавесунд – 1 @ 1.65 во Bet365

Валеренга досега игра катастрофално и во 16 изиграни натпревари успеаа да соберат само 14 бода што е доволно за да бидат дел од црвената зона и од најзагрозените екипи. Во последното коло запишаа победа, па веруваме дека ќе биде почеток на една добра серија резултати. Хавесунд е исто така во лоша форма, а најдобар показател за тоа ни се натпреварите од последните пет кола каде што запишаа една победа и четири порази. Валеренга нема право повеќе на кикс ако сака опстанок и мора да собира бодови. Наш предлог е 1 со квота 1.65 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.05

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*