Тикет на денот е-Спорт (12.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ќе следиме два меча од CCT South America Series #9, а веруваме дека ќе ви се допадне нашиот избор.

Filhos de D10S – Bestia – 2 @ 1.44 во 22Bet

Filhos de D10S имаше тежок противник во осминафиналето на турнирот, односно се соочи со Boca Juniors Gaming и славеше со 2-1, додека Bestia без мака го совлада LRV Esports (2-0). Best влегува во овој меч како фаворит затоа што веќе запиша три победи по ред во сите натпреварувања и докажа дека има квалитет да стигне до самата завршница. Иако и Filhos не е за потценување, сепак е на пониско ниво во квалитет во моментов. Наш предлог е 2 со квота 1.44 во 22Bet.

Paqueta – Meta Gaming – 1 @ 1.40 во Bet365

Meta Gaming делуваше незапирливо до вчера, кога запиша три победи и по ред и обезбеди четвртфинале на турнирот, но потоа следеа два порази од 00Nation и Bestia и тоа го вклучи алармот кај екипата. Paqueta игра променливо, но веќе има три победи и два порази на претходните пет пресметки.и во меѓусебни средби води Paqueta, а посебно импресивен е податокот дека ги добиле претходните три средби со Meta. Ние предлагаме 1 со квота 1.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.01

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*