Тикет на денот (сабота, 12.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Фантастична понуда не очекува овој викенд. На терен се враќаат неколку јаки лиги, а во наредните викенди веќе понудата ќе биде комплетна. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Марсеј – Реимс – 1 @ 1.62 во Mozzart

Марсеј минатата сезона ја заврши на 3-то место и со тоа може да кажеме дека ја исполнија својата примарна цел, а тоа беше квалификациите за пласман во најелитното фудбалско натпреварување – Лига на шампиони. Реимс пак беше на средината на табелата и во последните неколку натпревари врзаа доста лоши резултати. Како што стојат сега работите Марсеј на овој натпревар влегува како фаворит и веруваме дека ќе ја оправдаат таа улога. Ние решивме да типуваме победа за нив, а коефициентот за 1 во Mozzart изнесува 1.62.

Атлетик Билбао – Реал Мадрид – ГГ @ 1.70 во 22Bet

Тимот на Атлетик Билбао оваа година се ослободени од европските обврски бидејќи во минатото коло не успеаа да обезбедат пласман за таму, па веруваме дека оваа година единствен приоритет ќе им биде тоа. За противник во првото коло го имаат Реал Мадрид, тимот кој има огромни амбиции буквално на сите полиња, но големо е прашањето колку ќе успеат да ги остварат бидејќи конкуренцијата оваа година е огромна. Сепак ова е прво коло, а обично во почетните рунди изненадувањата се присутни, па затоа и го избегнавме конечниот исход. Наш предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Сандефјорд – Молде – 2/2 @ 2.15 во Bet365

Во норвешката прва лига се игра веќе втората половина од првенството. Домаќините на овој натпревар се многу блиску до критичната зона, но благодарение на двете победи во последните два натпревари тие ги максимизираа шансите за да останат на сигурно. Молде пак направи многу неочекувани киксови во новата сезона, а во последно време мора да ги пофалиме бидејќи врзаа четири последователни победи. Овде веруваме дека без поголеми проблеми ќе го надиграат тимот на Сандефјорд и типуваме 2/2 со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.92

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*