Тикет на денот е-Спорт (10.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе гледаме фудбал со автомобили на Rocket League Championship Series 2022-23 – World Championship, каде што се играат два меча по 19 часот.

Gen.G – G2 Esports – 2 @ 2.20 во 22Bet

Gen.G досега имаа добри настапи и запишаа четири победи, и тоа против KRU, Spacestation, Team Liquid и Twisted Minds, но ниту една не беше „чиста“, туку во сите имаше доза на неизвесност и драма. За разлика од нив, G2 уште еднаш доминираше на теренот и оствари четири победи, од кои три беа убедливи и најдраматично беше против Spacestation Gaming (4-3). Ова е четврти меч меѓу екипите (2-1 води Gen.G), а наш предлог е 2 со коефициент 2.20 во 22Bet.

Karmine Corp – Team BDS – 2 @ 2.50 во Bet365

Karmine Corp непријатно ги изненади фановите со поразите од Vitality и BDS, иако тие беа тесни со по 3-4, а сега ќе има шанса да ја поправи формата и да обезбеди пласман во следното коло. Меѓутоа, против себе го има непријатниот BDS од кој загуби пред еден месец, а ние очекуваме идентичен резултат и овој пат. Иако веруваме дека ќе има голема борба од двете екипи и надмудрувања од првиот до последен момент, сепак ние предлагаме 2 со квота 2.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*