ТИП НА ДЕНОТ (10.08.2023, 19:00) РОЗЕНБОРГ – ХАРТС

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување бидејќи на програмата се натпреварите од европските квалификации, а ние за вас ќе го анализираме дуелот помеѓу Розенборг и Хартс.

Розенборг е во добра форма, но…

Розенборг не е повеќе доминантен тим во Норвешка и ќе треба да помине време за да се врати на старата слава. Ова е одлична шанса за тимот повторно да игра во групната фаза во едно евопско натпреварување и сигурно ќе дадат се од себе за да се пласираат. Розенборг е во одлична форма во домашното првенство и моментално е во серија од четири последователни победи, но тоа е доволно само да се искачат до осмото место. Во претходното коло од квалифокациите за Конференциската лига имаа тим од Сверна Ирска, но сега ќе имаат многу потежок противник.

Хартс сака да игра во Европа

Хартс дури сега се вклучува во квалификациите и важи како фаворит во овој двомеч. Овој тим минатата сезона играше во групната фаза од Лигата на конфереции, но не успеа да обезбеди европска пролет. Сефа сигурно ќе сака да се пласира повторно во групната фаза, а нема тежок противник. Во првиот меч сигурно ќе сакаат да останат непоразени на гостински терен, за после пласманот да го решаваат пред својата публика. Минатата сезона Харт во домашното првенство ја заврши на 4-то место, а оваа сезона имаат амбиции за барем едно место погоре.

Очекување

Со оглед на фактот што двата тима играат отворен фудбал за гол повеќе од противникот очекуваме натпревар со многу голови.

ТИП:

Розенборг – Хартс – 3+ @ 1.60 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*