Тикет на денот (четврток, 10.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Голем број натпревари се играат денес, а воглавно се работи за натпреварите од третото коло на квалификациите за Лига Европа и конференциската лига. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Шериф – БАТЕ – 1 @ 1.62 во Mozzart

Овој Шериф не е како оној кој пред две години го победи Реал на Сантиаго Бернабеу, иако екипата од Мадрид покасно стигна до европската титула. Молдавците сега  се веќе редовни во групната фаза во Европа, а и годинава ќе биде така само прашање е каде ќе успеат да се пласираат. БАТЕ неочекувано се најде во овие квалификации, па за нив  каде и да стигнат ќе значи голем успех. Од ЛШ беа елиминирани во двомечот против Арис Лимасол и примија 11 погодоци. Ние овде очекуваме дека Шериф ќе победи без поголеми проблеми и типуваме 1 со квота 1.62 во Mozzart.

Зрињски – Бреидаблик – 1 @ 1.85 во 22Bet

Мостарците храбро изиграа во Братислава како и минатото лето, само сега не можат да бидат во потполност незадоволни со исходот бидејќи успеаа да ја неутрализираат предноста од 2:0 од својот ривал. Реми, сепак не беше доволно за поминат понатаму со оглед на тоа дека во првиот натпревар изгубија на домашен терен со минимален резултат. Зрињски може да кажеме дека имаше среќа во жребот за оваа рунда, а тоа е исландскиот Бреидаблик. Оваа екипа започна од претквалфиикации и убедливо славеше против два ривали. Гостите пак го елиминираа Шамрок, но Копенхаген беше прејак за нив и ги пресели во квалификациите за понзиок ранг од Европа. Зрињски овде очекуваме да победи и типуваме 1 со квота 1.85 во 22Bet.

Лех – Трнава – 1&2+ @ 1.90 во Bet365

Во дуелот помаѓу овие две екипи во квалификациите за Лига на конференции, фаворит е екипата од Познан. Не само што полскиот шампионат е појак, туку и тимот на Лех има свои одлични моменти во Европа, особено во претходната сезона каде што стигнаа до ¼ финалето од конфернециската лига. Лех е во добра форма и тоа го покажа на почетокот на новата сезона, па во првенството освоија четири бода во првите две кола. Овде очекуваме лесна победа за нив и најмалку два погодоци. Типуваме 1&2+ со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.69

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*