Тикет на денот е-Спорт (09.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ќе ви ги понудиме најинтересните два меча кои ни доаѓаат од различни турнири во CS:GO.

9INE – Looking4Org – 1 @ 1.40 во 22Bet

9INE пристигна директно во осминафиналето на турнирот Thunderpick World Championship 2023: European Series #1, додека нивниот ривал Looking4Org мораше да помине низ две кола, но немаше многу мака со Lazer Cats и Anonymo Esports. Иако се наоѓа во добра форма, Looking4Org ќе биде голем аутсајдер во денешниот натпревар, а нашите очекувања се дека 9INE ќе обезбеди четвртфинале на турнирот. Причина за тоа е и различната класа на играчи кои ја имаат тимовите, па затоа ви предлагаме 1 со квота 1.40 во 22Bet.

Arcred – Entropiq – 1 @ 1.66 во Bet365

Вториот натпревар ќе го следиме на CCT East Europe Series #1, каде што ќе се соочат Arcred и Entropiq кои беа поразени во првото коло од групната фаза. Место во следната фаза на турнирот ќе има само за првите осум екипи на табелата, а еден од денешните тимови ќе направи чекор кон следната фаза, додека поразениот ќе биде пред елиминација. Arcred завчера беше блиску до победа, но по голема борба загуби со 1-2 од IKLA, додека Entropiq го загуби дуелот од Space со убедливи 0-2 и се „лизна“ кон дното на табелата. Наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*