Тикет на денот е-Спорт (08.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Како „загревање“ за вечерашните натпревари од квалификациите во Лигата на шампиони (ЛШ), денеска ви нудиме два меча од фудбалот со автомобили, односно турнирот Rocket League Championship Series 2022-23 – World Championship Group Stage.

Ninjas in Pyjamas – KRU Esports – 2 @ 1.61 во Bet365

Ова ќе биде интересен меч меѓу две екипи кои не се на врвот во Rocket League, но сакаат да остварат добар резултат на турнирот. KRU во моментов делува како посериозна екипа поради триумфите од 4-3 против PWR и 4-0 со Twisted Minds. За разлика од нив NiP одигра само добар дуел против Furia (3-1), но останатите три од KRU, Optic и Complexity ги загуби со повисока разлика. Ние предлагаме 2 со квота 1.61 во Bet365.

Team Liquid – Complexity Gaming – 2 @ 2.20 во 22Bet

Team Liquid на последните пет меча загуби дури трипати, а единствените победи ги оствари против Optic Gaming (3-2) и Elevate (3-0). Додека Complexity Gaming беше подобар од Team Secret (4-0), Valiant (4-0) и Oxygen (4-3) и тоа е уште еден доказ зошто е фаворит во оваа средба. Овие екипи одиграа веќе еден меч, и тоа минатиот месец, кога Complexity Gaming славеше со 3-2. Наш предлог е 2 со коефициент 2.20 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.54

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*