Малери и махери на колото

Малери и Махери
Малери и Махери

Како што се зголемува понудата за обложување, така имаме и поинтересни тикети. Ова е новото издание на малерите и махерите на колото.

Малер 1

Овој играч изиграл два натпревари на голем прелаз и за уплата од 20 денари беше во игра за потенцијални 16.000 денари. За жал погоди само еден дуел, додека другиот беше промашен.

Малер 2

Тикет со три натпревари внимателно избрани и сите три типувани со 4+ погодоци. За жал натпреварот Олимпија – Лудогорец заврши со резултат 2:1 и за еден гол не успеа да си добие скоро 300 евра.

Mахер 1

Браво мајсторе. Забележуваме дека ова не му е прв пат на овој играч да погоди натпревар со 7+. Овој пат негов избор беше исландскиот дуел помеѓу Бреидаблик и Рејкјавик, па за уплата од 44 евра си доби скоро 700 евра.

Махер 2

Oвде имаме храбар махер. Од квалификациите за европските купови типувано е на дуелот БАТЕ – Арис дека во прво полувреме Арис ќе постигне три гола, па за среќа тоа и се случи. Овој играч со 2000 денари си доби 7000 денари за само 45 минути игра. Браво и да се множат!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*