Тикет на денот (вторник, 08.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Квалификациите за европските купови влегуваат во најинтересните фази. Послабите клубови веќе завршија, а во двете последни кола ќе имаме доста интересни натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Раков – Арис Лимасол – ГГ @ 2.03 во Mozzart

Засега се оди според планот за шампионите на Полска и Кипар. Раков по прв пат ја освои титулата во Полска, а сега е во обид да заигра и во групната фаза од ЛШ. Во првите две рунди ги елиминираа тимовите на Флора и Карабаг против кого имаа многу тешка задача. Иксрено не изненади резултатот од претходното коло кога Раков изигра реми со резултат 2-2 против Варта. Кипарците пак оставија одличен впечаток на дуелот против БАТЕ каде што постигнаа 1 гола за 180 минути. Овде очекуваме повторно офанзивен натпревар и типуваме ГГ со квота 2.03 во Mozzart.

Клаксвик – Молде – Х2&0-2 гола @ 2.20 во 22Bet

Клаксивк е најубавата приказна ова лето. Успеаа да поминат две препреки и стана првиот тим од Фарски Острови кој избори пласман во групната фаза во некое европско натпреварување. Во првото коло беа подобри од Ференцварош, а потоа победија и против Хакен. Интересно е тоа што два пати играа дома и два пати ремизираа со резултат 0-0, а потоа во реваншите успеваа да ги елиминираат противниците. За противник денес го имаат Молде, тимот кој ја прескокна првата рунда од овие квалификации. Нив приоритет им е групната фаза од ЛШ и веруваме дека ќе дадат се од себе за да стигнат до тука. Наш предлог е Х2&0-2 гола со квота 2.20 во 22Bet.

ПСВ – Штурм – 1&3+ @ 1.98 во Bet365

ПСВ некако делува „наоштрено“ за да направи нешто големо оваа сезона. Делува дека Ајакас нема да биде конкурентен, па шансите за тимот од Ејндховен се максимизираат. Титулата е апсолутен приоритет, но и пласманот во ЛШ е голем предизвик. Тимот пак од Грац е вицешампион на Австрија но не успеа да ја прекине децениската доминација на Салзбург. Во првите две кола Штурм започна фуриозно и победи два пати, а искрено не се без шанси ниту на овој натпревар. Во Холандија, ПСВ е фаворит и искрено очекуваме победа за нив. Типуваме 1&3+ со квота 1.98 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.84

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*