Зголемени квоти за натпреварот Манчестер Сити – Арсенал

Денес во рамките на финалето од ФА Комјунити Шилд купот, од 17:00 часот на Вембли стадионот ќе се сретнат екипите на Манчестер Сити и Арсенал.

Манчестер Сити во минатата сезона заврши на првата позиција во Премиер лигата со вкупно 89 бода, додека Арсенал беше второпласирана екипа со вкупно 84 бода.

Ова е натпревар за трофеј, па искрено очекуваме неизвесен и возбудлив натпревар.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 1-2 точен резултат коефициент 15 зголемен на 17
  • Манчестер Сити да победи во двете полувремиња коефициент 4.50 зголемен на 4.75

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*