Натпревар со драстичен пад на коефициентот (06.08.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од словенска Прва лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 17:30 се сретнуваат екипите на Мура и Марибор. Мура досега се уште нема освоено бодови бидејќи во првите две кола запиша два порази, додека гостите имаат 100% позитивен учинок и остварија две победи од два изиграни натпревари.

Мура – Марибор – 2 @ 1.97 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Марибор беше 3.15, а во моментов бележи пад од скоро 37% и се плаќа со квота 1.97 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*