Тикет на денот е-Спорт (06.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По долга пауза се враќаме во светот на League of Legends, а во прилог ви нудиме два натпревари од CBLOL Split 2 2023 Regular Season.

Intz – Fluxo – 1 @ 2.10 во Bet365

Intz и Fluxo ќе ја одиграат четвртата меѓусебна средба оваа година, откако претходно две победи оствари Intz, а една запиша Fluxo. Ова ќе биде незгоден меч во кој двете екипи ќе влезат со големо внимание затоа што влогот е голем, односно победникот ќе игра полуфинале на турнирот. Во моментов во подобра позиција се наоѓа Fluxo со 11 победи и шест порази, но денешниот меч ќе реши сè. Intz нема да жали ниту со пораз затоа што ќе игра во Lower Bracket во плејофот и ќе има шанса по потешкиот пат да дојде до финалето. Ние сметаме дека Intz, сепак, ќе ја оствари третата победа годинава против Fluxo и затоа ви предлагаме 1 со квота 2.10 во Bet365.

Vivo Keyd Stars – Red Canids – 1 @ 2.60 во 22Bet

Keyd Stars не смее да си дозволи пораз од Red Canids, кој веќе го обезбеди првото место на табелата и патува во полуфинале. Причина за тоа што Keyd не смее да загуби е губење на позицијата која води во плејофот, во случај на триумф на Furia Esports против Liberty. Иако Vivo ќе биде аутсајдер во оваа средба на хартија, сепак сметаме дека ситуацијата е поинаква во реалноста и затоа наш предлог е 1 со коефициент 2.60 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.46

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*