Тикет на денот (недела, 06.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Оваа недела имаме фантастична понуда за кладење, па искрено и немавме некои поголеми проблеми при изборот за натпревар за денешниот тикет. Ова е нашиот предлог за денес.

Лестер – Ковентри – 1/1 @ 2.38 во Mozzart

Лестер ова година ќе биде член на англискиот Чемпионшип. Нивните амбиции се јасни за оваа сезона и тие се насочени единствено кон повратокот во Премиер лига. Овој тим за време на паузата изигра три натпревари, а на два од нив запиша победа и беа поразени од Ливерпул пред неколку дена. Ковентри од друга страна играше финале во плејофот против Лутон, но за жал беа поразени и не успеаа да стигнат до англиската елита. Ова дефинитивно ќе биде интересен натпревар, но делува дека гостите се поквалитетен тим, па очекуваме да доминираат. Типуваме 1/1 со квота 2.38 во Mozzart.

Шамрок – Корк – 1 @ 1.40 во 22Bet

Шамрок е лидер на табелата во ирската Премиер лига, а веруваме дека ќе дадат се од себе за да останат таму до самиот крај на сезоната која е веќе влезена во последната третина. Овој тим има солидни резултати зад себе, па оправдано се наоѓаат на првото место. За противник го имаат тимот на Корк кој потфрли и се наоѓа на претпоследната позиција, поточно на позицијата која следната сезона води во плеј оф. Шамрок на овој натпревар не би требало да се соочи со проблеми и се освен лесна победа за нив би било големо изненадување. Типуваме 1 со квота 1.40 во 22Bet.

Сандефјорд – Сарпсборг – 2 @ 1.50 во Bet365

Во норвешката Елитна лига стигнавме до 17-та рунда, а еден од понудените дуели за денес е натпреварот помеѓу Сандефјорд и Сарпсборг. Сандефјорд е дел од црвената зона и досега имаат освоено 13 бода од вкупно 15 натпревари што е премалку, па и заслужено се дел од позициите кои водат во понизок ранг. Сарспборг од друга страна беа во криза и после три последователни порази, во последното коло го надиграа тимот на Хагесунд и запишаа победа, па сега се на средината на табелата. Според моменталната ситуација, може да кажеме дека Сапрпсборг е поблиску до трите бода, па затоа типуваме 2 со квота 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*