Тикет на денот е-Спорт (04.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваме со нови натпревари од CCT Online Finals #2 со тоа што овој пат се надеваме на големо изненадување кое може да ја зголеми добивката.

Nouns – Sojoga – 2 @ 4.50 во Bet365

Sojoga доаѓа на овој натпревар со три порази по ред, и тоа од Virtus.pro, Furious и 9z, но и покрај тоа ќе се обиде да го изненади Nouns кој претходно загуби од Apeks и Wildcard. Овие две екипи досега одиграа еден меч, каде што фаворит беше Nouns и до некаде ја оправда улогата бидејќи славеше со 16-11. Sojoga и на тој меч, но и против Furious пред неколку дена покажа дека има квалитет, а ние сметаме дека ќе го покаже токму денеска од 17.30 часот. Наш предлог е 2 со коефициент 4.50 во Bet365.

Sinners Esports – Anonymo – 1 @ 1.66 во 22Bet

Ова е идеална шанса за Sinners да му се одмазди на Anonymo за поразот пред две недели на European Pro League Season 9. Доколку слави денеска, тоа ќе значи пласман во второто коло на Lower Bracket, откако претходно во главниот дел од турнирот беше декласиран од фаворитот Bad News Eagles. Никогаш не е досадно кога играат овие две екипи, а тоа досега ни го покажаа на пет натпревари и веруваме дека истото ќе се случи и денеска. Ние предлагаме е 1 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3657.47

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*