Тикет на денот (петок, 04.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Овој викенд започнвуаат ниските англиски лиги, а веќе наредниот се игра и 1-то коло од Премиер лига. После тоа, паузата може да ја прогласиме за завршена. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Стандард – Ројал Унион – 2 @ 2.20 во Mozzart

Во двете последни сезони, титулата на Ројал Унион им „бега“ во последното коло. Прво Клуб Бриж беа поуспешни, а минатата сезона пехарот го зеде Антверпен и на тој начин останаа и без квалификации за Лигата на шампиони, па за оваа сезона приоритет ќе им биде да направат уште еден обид за да стигнат до шампионската титула. Почнаа добро и во градското дерби го победија Андерлехт со 2-0, а сега им следува тешко гостување во Лиж. Домаќините никако не можат да се пофалат со добра игра и во првото коло беа поразени од Ст. Трујден. Овде ние очекуваме Ројал Унион да победи и типуваме 2 со квота 2.20 во Mozzart.

Херта – Вехен – 1&2+ @ 1.93 во 22Bet

Повратокот во елитата воопшто нема да биде лесна задача за фудбалерите на Херта, а тоа се виде во првото коло во Цвајт. Поразени беа на дерби натпреварот против Фортуна со минимален резултат и веќе на стартот се во заостаток со најголемите конкуренти. Во Берлин доаѓа екипата на Вехен која преку баражот успеа да стигне до Цвајт во минатата пролет. Во баражот беа поуспешни од Арминија, а во првото коло Вехен ги подели бодовите со Магдебург на домашен терен и ќе биде големо изненадување ако останат непоразени во главниот град на Германија. Ние овде типуваме 1&2+ со квота 1.93 во 22Bet.

Шефилд – Саутемптон – Х2&0-2 @ 2.38 во Bet365

Започнува и најјаката втора лига на светот. Во првото коло од англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите кои во минатата сезона ги делеа два рангови. Саутемптон беше Премиерлигаш, додека Шефилд играше во Лига 1. Саутемптон беа елиминирани од елитата, а Шефилд преку плеј оф стигна до Чемпионшип. Гледајќи ги резултатите од припремниот период не може да кажеме дека биле кој знае колку успешни. Во квалитетот нема многу разлика помеѓу овие два тима, но сепак сметаме дека Саутемптон ќе останат непоразени. Наш предлог тип за овој дуел е Х2&0-2 гола со квота 2.38 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*