Тикет на денот е-Спорт (03.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

CCT 2023 Online Finals 2 е турнирот кој ќе го следиме во наредните денови. Денеска ви нудиме два меча од осминафиналето на турнирот, а во ист ритам ќе продолжиме и деновиве.

Saw – OG – 2 @ 1.57 во Bet365

Saw го доби најлошиот можен противник на стартот на турнирот и најверојатно веднаш ќе испадне затоа што OG досега три пати им одржа лекција на изминатите турнири. Иако OG е во мала криза, затоа што загуби од Navi (1-2) и Vitality (0-2). Победникот од оваа средба ќе се соочи против подобриот од дуелот меѓу Aurora и Eyeballers. Наш предлог за мечот е 2 со коефициент 1.57 во Bet365.

Mibr – Anonymo – 1 @ 1.60 во 22Bet

Mibr во претходниот период имаше неколку добри настапи и славеше против ATK, Evil Geniuses и IKLA, додека загуби од Evil Geniuses. За разлика од нив Anonymo победи само против Sangal, а воедно запиша четири порази. Проблем за двата тима е нивниот следен противник, а тоа е Bad News Eagles, кој ќе биде апсолутен фаворит. Во секој случај, ние очекуваме победа за Mibr и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.60 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.51

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*