Тикет на денот е-Спорт (02.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И денеска следиме натпревари од CS:GO, односно од првото коло на турнирот CCT 2023 Online Finals 2.

Movistar Riders – Team Spirit – 2 @ 1.25 во Bet365

И покрај победата во претходниот меѓусебен дуел на Movistar Riders, сепак наш фаворит ќе биде Team Spirit кој игра во врвна форма и веќе оствари четири победи по ред, а посебно импресивни беа победите против Evil Geniuses и Saw. Додека Movistar Riders е целосно разочарување и освен успехот против Navi Youth, тимот доживеа шест порази по ред. Победникот од средбата ќе се пласира во второ коло, а наш предлог е 2 со квота 1.25 во Bet365.

Into The Breach – Zero Tenacity – 2 @ 3.25 во 22Bet

Двете екипи се во сериозна криза затоа што одамна не знаат за пораз. Zero Tenacity последен пат победи на 18 јули против Lazer Cats, по што следеа три порази по ред од Espionage, Illuminar и Falcons. Додека Into The Breach не знае за победа од почетокот на јуни, односно речиси пред два месеци победи за последен пат, по што загуби шест натпревари. За овој натпревар ви нудиме 2 со коефициент 3.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*