Тикет на денот (четврток, 03.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес на програмата имаме огромен број на натпревари кои ќе се изиграат во рамките на квалификациите за конфренцискат алига. Треба да бидеме многу внимателни при изборот, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Актобе – Торпедо Куатиси – 1 @ 1.67 во Mozzart

Актобе во минатата сезона беше вицешампион на Казахстан, а моментално се третопласиран тим во оваа лига. Постои можност да борат  и за титула, но лидерот Ордабаси се оддалечи на седум бода разлика. Што се однесува до Европа, првото коло го прескокнаа благодарение на рејтингот кој го има оваа лига. Торпедо пак во првото коло го елиминираше Сараево и тоа после фантастичен двомеч каде што на крајот одлучија пеналите. Актобе е многу подобар тим и веруваме дека ќе успеат да слават на овој натпревар. Наш предлог е 1 со квота 1.67 во Mozzart.

Омонија – Габала – 1 @ 1.55 во 22Bet

Омонија првиот официјален натпревар го изигра во Супер купот на Кипар и во него беа поразени од актуелниот шампион Арис. Новото првенство во Кипар почнува дури на 19-ти август и тоа може д абиде мал број за сите екипи од Островот кога се во прашање квалификациите.  Така беше и минатото лето, па кипарските клубови одлично се снајдоа и три играа во групната фаза од европските натпреварувања. Екипата од Никозија, изигра фантастичен натпревар во Азербејџан и славеше со 3-2. Тоа беше доста возбудлив натпревар и имаше многу пресврти.  Габала завршија на 4-то место во минатото првенство, а од шампионот имаа дури 40 бода помалку. Ние овде веруваме дека домаќините ќе победат и типуваме 1 со квота 1.55 во 22Bet.

Жилина – Гент – 2&2+ @ 1.64 во Bet365

Белгијците веќе во првиот натпревар покажаа кој е кој во дуелот со Словаците. После 5:1 резултатот за Гент се разрешува прашањето на вкупниот победник и екипата која во третото коло ќе се сретне со Погон кој има предност во дуелот против Гленторан. Екипата од Полска ќе биде далеку посериозен противник за Гент, за разлика од Жилина. Домаќините го немаат оној квалитет како што беше случај порано, а искрено и немаат некои големи амбиции за европските натпреварувања. Веруваме дека гостите ќе доминираат и типуваме 2&2+ со квота 1.64 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet365: 4.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*