Тикет на денот е-Спорт (01.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште два возбудливи натпревари се играат денеска во плејофот на IEM Cologne 2023, а ние веруваме дека ќе ви дадеме пристојна понуда.

Team Vitality – G2 Esports – 1 @ 1.44 во Bet365

Vitality доаѓа како фаворит во овој меч поради победите против Mouz, OG и BIG во претходните три меча, додека G2 Esports во истиот период беше подобар од Faze и Astralis, а загуби само од Navi. G2 Esports ќе има тешка задача да го изненади денешниот противник затоа што Vitality славеше и на четири од пет меѓусебни натпревари, па поради тоа ние ви предлагаме 1 со квота 1.44 во Bet365.

Ence – Heroic – 2 @ 1.40 во 22Bet

Ова ќе биде еден од најинтересните натпревари денеска, затоа што се очекува голема неизвесност од самиот почеток до крајот на натпреварот, а победникот ќе обезбеди полуфинале на турнирот. Мора да ја истакнеме доминацијата на Heroic од девет победи по ред во сите натпреварувања, односно таа трае уште од јуни. Ence не е за потценување, но едноставно во моментов делува дека не може да се носи со големиот фаворит. Наш предлог е 2 со коефициент 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.01

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*