Тикет на денот (вторник, 01.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес на програмата се реванш натпреварите од квалфиикациите за ЛШ и конференциската лига. Некои дуели се скоро решени, а некои победници нема да бидат познати до самиот крај на натпреварот. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Панатенаикос – Дњипро – ГГ3+ @ 2.07 во Mozzart

Се уште се чека титулата во Атина, но ниту второто место во минатата година не беше чекор кон позитивен смер. Долго тие беа лидери на табелата, но во вториот дел од сезоната попуштија, па првата позиција ја предадоа на АЕК. Зелените имаат шанса да се вратат во ЛШ, но дефинитивно патот нема да биде лесен. На првиот натпревар со Украинците славеа со високи 3-1, па тоа значи дека поголем дел од работата им е успешно завршена. Дњипро како домаќин играше во Словачка, па може да се каже дека играат на неутрален терен. Украинците нема што да чуваат, па очекуваме отворен пристап од нивна страна. Наш предлог е ГГ3+ со квота 2.07 во Mozzart.

Слован – Зрињски – 1 @ 1.92 во 22Bet

Словаците победија во Мостар, но искрено да кажеме Зрињски не заслужи пораз. Шампионот на Босна имаше многу шанси кои не успеа да ги искористи. Интересно е дека овие две екипи се сретнаа и во минатото лето и тоа во плеј оф за пласман во групната фаза од конференциската лига, а Слован на неверојатен начин помина понатаму. Овде не гледаме некоја посебна разлика во квалитет на двете екипи, но предност даваме на Слован поради фактот што реваншот го игра пред своите фанови. Наш предлог тип е 1 со квота 1.92 во 22Bet.

БАТЕ Борисов – Арис – ГГ3+ @ 2.23 во Bet365

БАТЕ Борисов ненадејно се најде во квалификациите за ЛШ и тоа само поради драконските казни на двете првопласирани екипи од минатото првенство во Белорусија. Солигорск и Енергетик се казнети и им е забранет излез во Европа, па екипата од Борисов доби шанса за да се натпреварува во овие квалификации. Кипарците славеа во првиот натпревар со 6-2, па на овој реванш искрено и немаат кој знае колку големи шанси за пролаз понатаму. Арис има капацитет за отворен натпревар, па затоа и се одлучивме да типуваме ГГ3+ со квота 2.23 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.86

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*