Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Дебрецен – Мезоковешт

Денес од 20:00 имаме уште еден натпревар од првото коло во унгарската прва лига.

Тука ќе се сретнат екипите на Дебрецен и Мезоковешт. Во контролниот период двете екипи изиграа солиден број на пријателски натпревари и заблежаа доста променливи резултати.

Според букмејкерите, улогата на благ фаворит ја имаат домаќините, но искрено гостите не се за потценување.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Мезоковешт да постигне погодок во двете полувремиња коефициент 5 зголемен на 5.50
  • Марк Счеси да постигне прв погодок коефициент 6.50 зголемен на 7.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*