Тикет на денот е-Спорт (31.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Овој период ќе имаме интересна понуда од светот на е-Спортот, а посебно од CS:GO, каде што се играат неколку интересни турнири меѓу кои е и IEM Cologne 2023.

G2 Esports – Faze Clan – 2 @ 1.53 во Bet365

G2 Esports и Faze Clan ќе се борат за пласман во Upper Bracket финалето на групата Б. победникот ќе се избори за меч меѓу подобриот од дуелот Team Vitality – Mouz, додека поразениот ќе игра во полуфиналето на Lower Bracket. Faze Clan беше импресивен во изминатиот период и оствари три победи, и тоа против NiP, Team Liquid и G2 Esports, додека нивниот ривал славеше против Astralis и Evil Geniuses. Меѓутоа нивниот дуел на 19 јули ги покажа капацитетите на двете екипи, па од таму може да извадиме заклучок дека Faze е голем фаворит. Ние предлагаме 2 со квота 1.53 во Bet365.

Cloud9 – Monte – 2 @ 2.37 во 22Bet

Освен победата против 9INE, Cloud9 не може да се пофали со добар резултат затоа што имаше четири порази по ред, и тоа од Fnatic, Vitality, G2 Esports и Faze Clan. Нивниот противник Monte беше малку подобар и славеше против GamerLegion, Furia и Imperial Esports. Само за еден тим ќе има место во следното коло, додека поразениот си заминува дома. Според резултатите, наш предлог ќе биде 2 со коефициент 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*