Тикет на денот (понеделник, 31.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Последниот ден од најтоплиот месец во годината не ни носи кој знае каква понуда, но некако секогаш понеделникот доаѓа со најреални резултати. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Архус – Нордсјеланд – 2 @ 2.75 во Mozzart

Вицешампионот на Данска би можел да го искористи фактот дека Архус игра на овој натпревар помеѓу двомечот со Клуб Бриж за квалификациите за Лига Европа. Делува дека Архус нема да се задржат кој знае колку долго во тоа натпреварување со оглед на фактот што изгубија во првиот натпревар со резултат 3:0 и само со чудо би останале се уште дел од квалификациите за Европа. За противник го имаат тимот на Нордсјеланд. Двата тима имаа одлична сезона зад себе, а гостите се „закануваа“ за да освојат титула. Во првото коло тие победија против Виборг, додека Архус минимално славеше над Веље. Наш предлог тип за овој натпревар е 2 со квота 2.75 во Mozzart.

Рејкјавик – Валур – 2 @ 2.30 во 22Bet

Уште едно градско дерби во исландската елитна лига. Се сретнуваат екипите на Рејкјавик и Валур, тимовите кои ги делат само две позиции на табелата, но Валур има 13 бода повеќе. И покрај тоа, Валур е во мала криза и после поразот од Стјарнан следуваше победа над Фрем со минимален резултат од 1-0. Што се однесува до Рејкјавик, оваа екипа исто така е во горниот дел на табелата и сега веруваме дека ќе дадат се од себе за да ја зачуваат четвртата позиција. Во средината на табелата е голема гужва, па две врзани победи или два врзани порази можат многу да значат. На овој натпревар ни сметаме дека гостите ќе ги земат трите бода, па затоа типуваме 2 со квота 2.30 во 22Bet.

Утсиктен – Хелсингборг – 1 @ 2.05 во Bet365

Тимот од Готенбург е неочекуван лидер во втората шведска лига после половина од првенството. Меѓутоа ривалите започнаа да ја намалуваат разликата, па сега второпласираниот Вастерас има само два бода помалку. Утсиктен се самите виновни за тоа и пред две кола беа поразени кај Вастераса, а со победа можеше да направат солидна разлика. Сепак тоа беше втор пораз на овој тим во актуелното првенство. Гостите од друга страна не можат да бидат задоволни со учинокот во првите 15 кола во втората лига бидејќи собраа само 16 бода и се наоѓаат на 14-та позиција, поточно на позицијата која води во бараж за опстанок. Ние се одлучивме овде да типуваме 1 со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 12.97

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*