Тикет на денот е-Спорт (30.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Богата програма нè очекува и денеска во светот на е-Спортот, а ние решивме да ви ги понудиме дуелите од CCT North Europe Series #6 во CS:GO. По одличните дуели во групната фаза, следи плејофот каде што ќе ги дознаеме првите полуфиналисти.

Saw – Sinners – 1 @ 1.53 во Bet365

Sinners со три победи против los kogutos, Nexus и Arcred се „загреа“ за нокаут-фазата, каде што потоа го реши и Forze за пласман во четвртфинале. Saw доби директна покана на турнирот, но имаше мака против Los Kogutos за да се избори за место во следното коло. Според резултатите, Sinners се наоѓа во подобра форма, но нема да биде фаворит против Saw кој досега славеше на сите четири меѓусебни средби. Ние предлагаме 1 со квота 1.53 во Bet365.

1Win – Eternal Fire – 2 @ 1.66 во 22Bet

Eternal Fire ја продолжи победничката серија на четири меча, откако во осминафиналето славеше против Espionage со 2-0, но нивниот денешен ривал нема да биде лесна „жртва“ затоа што станува збор за 1Win кој исто така има четири победи на претходните пет меча. Очекуваме возбудлива пресметка со многу пресврти и триумф за Eternal Fire, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.53

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*