Тикет на денот е-Спорт (28.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден ден исполнет со многу натпревари на кои ќе може да се обложите. Во прилог ви го нудиме турнирот Intel Extreme Masters Cologne 2023, каде што во моментов се игра Play-In фазата.

9INE – Team Liquid – 1 @ 2.37 во Bet365

9INE беше во одлична форма и тоа го докажа со победите против Aurora, Saw, 1WIN и OG, а единствена „црна дамка“ е поразот од Fnatic. Team Liquid e катастрофа во изминатиот период бидејќи загуби од Faze и двапати од Astralis, а успеа да слави само против BIG. Веруваме дека нијанси ќе пресудат во оваа средба за тоа кој ќе се квалификува за групната фаза, а според актуелните резултати, фаворит ќе биде 9INE и затоа наш предлог е 1 со коефициент 2.37 во Bet365.

Apeks – OG – 1 @ 1.50 во 22Bet

Apeks на 28 април годинава му одржа брутална лекција на OG и го декласира со 2-0, а тоа е само една од причините поради кои се очекува нов триумф за екипата. Apeks на претходните четири меча оствари три победи, и тоа против Mouz, ex-Copenhagen Flames и BIG, додека загуби само од Astralis. За разлика од нив, OG има четири порази и една победа против Complexity Gaming. На Apeks за да се квалификува во следната фаза му е потребен триумф во денешниот меч и ние очекуваме да го оствари. Затоа ви предлагаме 1 со квота 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.55

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*