Тикет на денот (петок, 28.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Ова е ден кога започнуваат неколку нови лиги. Тука се Белгијците, Австријците, Унгарците, но и германската втора лига. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

ЛАСК – Рапид – ГГ @ 1.59 во Mozzart

И Рапид и Ласк започнаа во новата сезона со убедливи победи во австрискиот Куп. Сепак, ривалите беа слаби, па тие високи победи не значат многу. За моменталната форма на овие два тима одговор ќе даде токму овој меѓусебен дуел кој се игра во рамките на првото коло на новото првенство. Наскоро ќе започнат и да се натпреваруваат во квалфиикациите за Европа каде што ЛАСК ќе игра во Лига Европа, додека Рапид во конференциската лига. Во претходната сезона имаа четири меѓусебни дуели и на сите имаше погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така. Наш предлог е ГГ со квота 1.59 во Mozzart.

Виборг – Лингби – 1 @ 1.82 во 22Bet

Домаќините не успеаа на крајот да се изборат за европска виза иако до пред крајот на првенството беа во конкуренција за титула. Во последните три кола немаат победа и на крајот беа дури на четвртото место и играа бараж за конференциската лига со Митиланд каде што беа поразени. Во новото првенство започнаа со пораз од Нордсјеланд и тоа доста убедлив. Лингби го дочека шампионот од престолнината на премиерата и беа поразени со 2-1, но во секој случај оставија добар впечаток. Како и да е, овде веруваме дека Виборг ќе издвои победа, па типуваме 1 со квота 1.82 во 22Bet.

Сион – Арау – Т12+ @ 1.84 во Bet365

Се игра и второто коло во швајцарската Челинџ лига, а натпреварот помеѓу Сион и Арау може да се нарече дерби, не само поради резултатите од првото коло. Сион на крајот заврши во втората лига и изиграа очајно во финишот на сезоната во Супер лигата и како последнопласиран тим заминаа во бараж за опстанок, а таму беа поразени од Лозана Оуши. Успешна беше екипата и на Арау каде што со минимален резултат го победија тимот на Баден на домашен терен. Арау се надева дека може да стигне барем до третото место и да игра во бараж, но за тоа е се уште рано да констатираме. Наш предлог на овој дуел е Т12+ со квота 1.84 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*