Натпревар со традиција (28.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во рамките на чешката ФНЛ лига ќе се сретнат екипите на Опава и Варнсдорф.

Опава во првото коло запиша пораз и се наоѓаат на 12-та позиција на табелата.

Варнсдорф пак ремизираа со резултат 1-1 и ја презедоа 8-та позиција на табелата.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*