Тикет на денот е-Спорт (27.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Повторно имаме богата програма во светот на е-Спортот, а денеска ќе ви предложиме да уживате и да се обложувате на натпреварите од Intel Extreme Masters Cologne 2023.

Complexity – OG – 2 @ 1.83 во Bet365

Во моментов „не се знае“ кој е во полоша форма затоа што и двете екипи се во катастрофална форма. OG запиша пет порази по ред, и тоа од 9Ine, Big, G2 Esports, Faze Clan и ORKS, додека Complexity беше поразен од Fnatic, Astralis, NiP и Vitality. Во меѓусебни натпревари дури четири пати победи OG, а само еднаш славеше Complexity. Денешниот меч е важен за двата тима затоа што само за еден ќе има можност да напредува понатаму на турнирот. Наш предлог е 2 со квота 1.83 во Bet365.

Monte – Furia – 1 @ 2.37 во 22Bet

Monte пред два месеци одигра брутален меч и ја декласира Furia со 16-7 на Blast Paris Major 2023, а сега има шанси со победа да обезбеди место во главната фаза на турнирот. Ситуацијата воопшто не е идеална затоа што двете екипи имаат загрижувачки резултати. Monte ја прекина лошата серија со вчерашната победа против Imperial Esports, иако тоа не беше воопшто убедлив настап. За разлика од нив Furia славеше двапати на последните пет меча, но победите беа остварени против противници кои се неколку класи полоши. Ние предлагаме 1 со коефициент 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.33

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*