Тикет на денот (четврток, 27.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес се играат многу натпревари во рамките на квалификациите за конференциската лига, а искусните кладилничари знаат колку изненадувања се случуваат на ова натпреварување. Ова е нашиот предлог тик за денес.

Ворскла – Дила Гори – 1 @ 1.78 во Mozzart

Украинските клубови имаат хендикеп и не можат да играат во својата земја и пред своите фанови, па Ворскла ќе го пречека тимот на Дила Гори во Полска. Проблем може да биде и тоа што последниот официјален натпревар го играа на почетокот на јуни, но изигра голем број натпревари во припремниот период. Ривал им е петтопласираниот тим во грузиското првенство, а исто така мора да нагласиме дека Дила Гори во првото коло го елиминираше тимот на Дунајска Стреда. Веројатно и сега прашањето за пролаз ќе се решава во реваншот, а сега блага предност даваме на екипата од Ворскла. Типуваме 1 со квота 1.78 во Mozzart.

Диферданж – Марибор – 2 @ 1.78 во 22Bet

После ремито на натпреварот против Биркирака, многу луѓе го отпишаа Марибор. Сепак и на тој натпревар беа многу подобри, но за жал не остварија победа, потоа Биркиркара заводи, но на крајот Марибор успеа да направи пресврт и да помине понатаму. Многу убедливи беа во првото коло од новата сезона во Словенија и победија против Радомље со резултат 4-0 во гости и верувам дека сега можат преку Диферданж да стигнат до третата рунда. Домаќините се уште ја немаат започнато сезоната официјално и тоа може да биде хендикеп за нив. Марибор според нас е далеку поквалитетен тим и веруваме дека ќе успее да победи. Типуваме 2 со квота 1.78 во 22Bet.

Осијек – Залаегерсег – 1 @ 1.64 во Bet365

Фантастично беше во Осијек во саботата во првото коло од новиот хрватски шампионат на новиот стадион. Пред 10.000 гледачи, на Опус Арена страдаше Славен Белупо и беа поразени со резултат 6:1, што ни зборува дека Осијек има големи амбиции за новата сезона. Ќе се обидат да стигнат и до групната фаза од конференциската лига, но тоа ќе биде тешка задача особено во нaредните кола. Гостите немаат многу европско искуство, а овде се благодарение на фактот што го освоија купот на Унгарија. Како и да е, домаќините се фаворити и очекуваме победа за нив. Наш предлог тип е 1 со квота 1.64 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.19

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*