Тикет на денот е-Спорт (26.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Конечно ќе имаме богат ден во светот на е-Спорт, со одлична понуда во неколку видео-игри, а во прилог ние ви го нудиме IEM Cologne 2023 – Play-In од CS:GO.

Astralis – Team Liquid – 1 @ 1.80 во Bet365

По серијата од три порази, Astralis се созема и запиша победи против Team Liquid и Complexity Gaming со по 2-0 и така ќе влезе како фаворит во мечот против Team Liquid, кој беше поразен од Faze Clan и Astralis во изминатите денови. Дали ова ќе биде реванш за поразот или нов неуспех на Team Liquid ќе дознаеме од 17 часот, со тоа што победникот ќе се пласира во Upper Bracket Round 2, додека поразениот продолжува во Lower Bracket. Ние предлагаме 1 со квота 1.80 во Bet365.

Monte – Imperial – 2 @ 2.50 во 22Bet

Monte со четири порази по ред е огромно разочарување за фановите на спортот. Тие загубија од Apeks, Anonymo, Eyeballers и најнеочекуван беше неуспехот против Espionage (12-16). За разлика од нив, Imperial Esports славеше против Vitality, ODDIK и Complexity Gaming, па тка поразите од Heroic и G2 на некој начин се незначајни. Ова воедно е прв меѓусебен натпревар, а наш предлог е 2 со коефициент 2.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*