Тикет на денот (четврток, 26.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

И понатаму во фокусот на квалфикациите се европските купови, посебно ЛШ, а веќе од 11-ти август понудата ќе биде фантастична. Ова е нашиот предлог тип.

Лудогорец – Олимпија – 1&2+ @ 1.95 во Mozzart

Лудогорец започна катастрофално во новата сезона. Во првото коло од бугарското првенство изгубија од Крумовград, а потоа беа поразени и од Балкани со 2-0. Сепак во реваншот во Разград ја надоместија разликата од минус два гола и се пласираа во второто коло од квалификациите на елитното натпреварување. Им тргна и во првенството, а победија против Етар со 5-0 пред само неколку дена. Шампионот на Словенија во првото коло го елиминираше тимот на Валмиeра со две тесни победи, ново првенството започнаа со пораз од Копер. Овде веруваме дека домаќините ќе победат и дека ќе постигнат најмалку два погодоци. Коефициентот за 1&2+ е 1.95 во Mozzart.

Клаксвик – Хакен – Х2&0-2 @ 1.98 во 22Bet

Првакот на Фарските Острови е креатор на најголемата сензација во првото коло од европските квалификации. Тие го елиминираа унгарскиот Ференцварош без притоа да примат гол, па сега ќе мора да се натпреваруваат со шведскиот шампион, екипата на Хакен. Квалитетот е дефинитивно на страна на гостите и тука нема дилема, но ниту Швеѓаните не се многу поквалитетни од Клаксвик. Ние се одлучивме овде да типуваме двојна шанса и мал број погодоци, а коефициентот за Х2&0-2 гола изнесува 1.98 во 22Bet.

Раков – Карабаг – 0-2 @ 1.55 во Bet365

Еден од најнеизвесните дуели во првото коло се игра помеѓу првакот на Полска и Азербејџан. Гледајќи го учеството во Европа на Карабаг може да кажеме дека е во голема предност, бидејќи Раков дури од пред две години го започна своето европско учество. Тимот од Полска има моќен спонзор, па ќе дадат се од себе за да се прослават во ова натпреварување.  Карабаг пак од друга страна беа убедливи и освоија уште една титула во Азербејџан, а сега тргнуваат кон уште една европска есен. Веруваме дека на овој натпревар нема да гледаме многу погодоци, па затоа типуваме 0-2 гола со квота 1.55 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.98

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*