Натпревар со драстичен пад на коефициентот (26.07.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од финската Каконен лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:00 во групата А се сретнуваат екипите на Лахден и Клуби 04. Домаќините се наоѓаат на 4-та позиција со вкупно 18 бода, додека гостите се на тронот и имаат освоено вкупно 27 бода и се единствениот непоразени тим во лигата.

Лахден – Клуби 04 – 1 @ 2.97 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Лахден беше 3.86, а во моментов бележи пад од скоро 23% и се плаќа со квота 2.97 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*