Натпревар со традиција (26.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:30 во рамките на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Ал Масри и Ал Ахли.

Ал Масри е на 4-та позиција со вкупно 47 бода и учинок од 11 победи, 14 реми и 8 порази.

Ал Ахли е на 1-то место и досега имаат освоено 82 бода преку 25 победи, 7 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во последните четири натпревари меѓусебе имаат интересна традиција, а тоа е дека НГ типот е секогаш добитен, па веруваме дека и денес ќе продолжат така.

Наш предлог

НГ @ 2.10 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*