Тикет на денот е-Спорт (25.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И денеска се обидовме да ви го понудиме најдоброто од е-Спортот, а во прилог следат натпревари од CBLOL Split 2 2023 Regular Season.

Liberty.A – Fluxo.A – 2 @ 2.75 во Bet365

Liberty има пет порази по ред во сите натпреварувања и останува „закован“ на последната позиција на турнирот, додека нивниот против Fluxo има шанси за пласман на првата позиција бидејќи со 10 победи и четири порази ги следи во чекор Red Canids и Pain Gaming. Разликата во квалитетот е повеќе од јасна, а воедно Fluxo e во серија од четири триумфи по ред. Тоа е уште една причина зошто ви нудиме 2 со коефициент 2.75 во Bet365.

Pain Gaming.A – Red Canids.A – 1 @ 2.00 во 22Bet

Дербито денеска се игра меѓу првиот и вториот тим на табелата, кои имаат по 11 победи и три порази, а само еден ќе се издвои на табелата. Pain Gaming ќе биде наш фаворит бидејќи со четири победи по ред успеа да го стигне Red Canids, кој беше во пол-позиција за првото место, но двата порази по ред му ги уништија амбициите. Последниот меѓусебен дуел му припадна на Pain Gaming со 1-0. Ние предлагаме 1 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*