Тикет на денот (вторник, 25.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е второто квалификациско коло за европските купови, а веќе имаме и посериозни дуели. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Жалгирис – Галатасарај – 2 @ 1.70 во Mozzart

За турскиот шампион, ова е прв официјален натпревар во сезоната и искрено може да биде опасен. Среќа за нив го добија литванскиот првак, тимот кој не смее да им биде некако проблем за пласман во наредното коло. Целта на Галатасарај е да стигне во групната фаза, а ќе треба да елиминира и многу посериозни екипи од Жалгирис. Покрај тоа, домаќините не блескаат ниту во своето домашно првенство и големо е прашањето дали ќе успеат да ја одбранат титулата. Овде веруваме дека победата за гостите е извесна, па типуваме 2 со квота 1.70 во Mozzart.

Зрињски – Слован – ГГ @ 1.83 во 22Bet

И ова лето се сретнуваат Зрињски и Слован. Минатата година овие две екипи играа една против друга во плеј оф за пласман во групната фаза од конференциската лига, а повеќе среќа на тој натпревар имаат Словаците. Оваа година и едните и другите се шампиони на својата земја и во првото квалификациско коло беа успешни, па оправдано се наоѓаат во втората рунда. Интересно е тоа што двата тима на некој начин потфрлија и овој двомеч дефинитивно може да биде многу интересен. Ние се одлучивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.83 во 22Bet.

Динамо Загреб – Астана – 1 @ 1.58 во Bet365

После два натпревари со екипата на Хајдук, Динамо може да биде само половично задоволен. Во Супер купот славеа со 1-0 и го освоија првиот трофеј за оваа година, но потоа беа поразени од истиот тим на домашен терен во рамките на првото коло од домашното првенство. Астана од друга страна доаѓа во Загреб со супер расположение бидејќи во првото коло од овие квалификации успеа да го надиграат тимот на Динамо Тбилиси. Сепак на овој дуел, екипата од Загреб се огромни фаворити, па веруваме и дека ќе ја оправдаат таа улога без поголеми проблеми. Типуваме 1 со квота 1.58 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.91

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*