Тикет на денот е-Спорт (24.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска програмата ни е посиромашна за разлика од претходните денови. Во прилог ви го нудиме турнирот RedZone PRO League Season 6 во CS:GO.

Floripa Stars – C4 Base – 2 @ 1.53 во Bet365

Floripa е еден од најлошите тимови на турнирот, затоа што запиша порази во воведните два меча, а исто така има уште три порази во отсанатите натпреварувања. Нивни противник ќе биде C4 Base, кој исто така загуби од Mibr и Hype, но со помала негатива и затоа ќе бидат благ фаворит во оваа средба. Победникот ќе „преживее“ барем уште едно коло на турнирот, додека поразениот си заминува дома. Ние предлагаме 2 со квота 1.53 во Bet365.

Hype – Bounty Hunters – 2 @ 2.25 во 22Bet

Hype има една победа и еден пораз по две одиграни кола, откако славеше против C4 Base, а загуби од Intense Game. За разлика од нив Bounty Hunters беше поуспешен од Corinthians Esports, а загуби од Team Solid. Во секој случај, Bounty Hunters е во подобра форма ако ги погледнеме останатите дуели на турнирите, додека Hype има дури четири порази на претходните пет меча. Наш предлог е 2 со коефициент 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*