Тикет на денот (понеделник, 24.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда не е инспиративна, барем не во однос на двата претходни дена, но е сосема доволно материјал за составување на тикет. Ова е нашиот предлог.

Нордсјеланд – Виборг – 1 @ 2.37 во Mozzart

По она што го видовме во минатата сезона во Фарум се игра апсолутно дерби во првото коло во данската Супер лига. Вицешампионот Нордсјеланд го дочекува Виборг, тимот кој заврши на четвртото место, а двата тима ја претставуваат Данска во Европа. Виборг третото место го изгуби за само два гола послаба гол разлика во однос на Архус, па затоа играат квалификации за Лига на конференции. Нордсјеланд изигра натпревари со солидни ривали во контролниот период и победи против Салзбург и ремизираше против Олимпијакос, па со тоа сметаме дека се спремни за новиот почеток на првенството. Наш предлог за овој натпревар е 1 со квота 2.37 во Mozzart.

Сириус – Мјелби – ГГ @ 1.71 во 22Bet

Колото во Шведска се затвора со дуелот помеѓу Сириус и Мјелби, двете екипи кои пред ова коло беа една до друга. Разликата е два бода во корист на Мјелби, но Сириус со победа пред своите фанови би можеле да изврши рокада. Што се однесува до формата на гостите, пред две кола направија вистинска сензација и победија во Малме против лидерот Малме со резутлат 2-1.  Во првиот дел на сезоната, Мјалби на домашен терен победи против Сириус со резултат 3-0, а сега веруваме дека двата тима ќе постигнат најмалку по еден погодок. Коефициент за ГГ во 22Bet изнесува 1.71.

Кефлавик – Акурејри – 2 @ 2.07 во Bet365

Домаќините заборавија кога последен пат победија, а тоа го направија само еднаш во досегашнтие 15 изиграни натпревари. Не е чудо што е Кефлавик е на последното место со само 10 освоени бода и што им претстои битка за зачувување на статусот. Малку ја поправија формата во последните пет кола и само еднаш беа поразени, а пет пати изиграа нерешено. Акурејри е значително постабилен тим. Беа дел од квалификациите за ЛШ, а за неколку дена ги очекува и второто коло од тоа натпреварување. Веруваме дека ќе успеат без поголеми проблеми да слават на овој натпревар и типуваме 2 со квота 2.07 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*