Тикет на денот (недела, 23.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Полека неделата заличува како што треба да е. Секој следен викенд ќе имаме подобра понуда за обложување. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Алуминиј – Цеље – 2 @ 1.87 во Mozzart

Алуминиј во минатата сезона беа дел од втората лига во Словенија, но запишаа релативно добри резултати и завршија на втората позиција, поточно на позицијата која преку баражот ги испрати во елитата, па сега ќе бидат во друштво со најдобрите екипите од Словенија. Цеље пак исто така заврши на второто место, но во првата лига, па на тој начин избори пласман за квалификациите во конференциската лига во кои ќе започнат со натпреварување за само неколку дена. Како и да е, овде гостите може да кажеме дека се далеку поквалитетен тим, па победата за нив е извесна. Типуваме 2 со квота 1.87 во Mozzart.

Aнтверпен – Мехелен – ГГ3+ @ 2.15 во 22Bet

Најголема најава за почетокот на белгиската Жупиле лига е супер купот на оваа земја каде што ќе се сретнат екипите на Антеврпен и Мехелен. Антверпен заврши како првопласиран во домашното првенство, па на тој начин стигнаа до квалификациите за ЛШ. Мехелен од друга страна играше финале во купот исто против Антверпен, но за жал беа поразени, па сега во Супер купот ќе имаат можност да им се „одмаздат“. Овде се игра за пехар, па очекуваме голема борба и неизвесен натпревар. Ние се одлучивме да типуваме ГГ3+ со квота 2.15 во 22Bet.

ВПС – Хака – 1 @ 1.73 во Bet365

ВПС конечно влезе во посакуваната форма. На последните четири натпревари запишаа исто толку и победи, па слободно може да кажеме дека на овој натпревар влегуваат со фантастично расположение. За противник го имаат тимот на Хака кој е на претпоследната позиција и како што играат досега, ако  така и продолжат тешко дека ќе успеат да завршат во првата половина на табелата, па ќе мора да останат во плеј аут. ВПС е благ фаворит на овој натпревар, но се во одлична форма, па веруваме и дека ќе ги земат трите бода на овој дуел. Наш предлог тип е 1 со квота 1.73 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet365: 6.96

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*