Тикет на денот е-Спорт (23.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И денеска уживаме во богата програма од е-Спортот, а во прилог ви нудиме два меча од Riyadh Masters 2023 – Group Stage.

Team Spirit – Xtreme Gaming – 2 @ 2.00 во Bet365

Team Spirit не импресионира во првите четири кола затоа што оствари по еден триумф и пораз, како и две ремија, додека Xtreme Gaming сè уште не знае за пораз, односно славеше еднаш и одигра три пати нерешено. Овие екипи се соочија само еднаш, и тоа во април кога славеше Team Spirit со 2-0, но во моментов двата тима се во различна форма, а предност има Xtreme Gaming кој ќе сака и реванш за претходниот пораз во меѓусебниот дуел. Наш предлог е 2 со квота 2.00 во Bet365.

BB Team – Team Aster – 1 @ 1.70 во 22Bet

BBTeam доминира во групата Б и со три победи и еден пораз е на првата позиција, додека зад себе го остави Talon Esports. На третото место е Team Aster, кој не е за потценување по неговите добри настапи на стартот и две победи и две ремија. Победникот од денешната пресметка ќе го преземе врвот во групата, а воедно ќе направи и чекор напред кон четвртфиналето во Upper Bracket на турнирот. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.70 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*